journal.

Czuję, że ten rok będzie pełen wrażeń. Chcę mieć komu to wszystko opowiedzieć. Nie chcę niczego zapomnieć. Chcę zapisywać wszystko co siedzi w mojej głowie. Codziennie. Nie zawsze życie jest kolorowe. Chcę pisać również w gorszych momentach, aby później móc zobaczyć jak sobie ze wszystkim poradziłam. Chcę zapisywać różne ważne cytaty, czy fragmenty tekstów piosenek, które coś dla mnie znaczą. Chcę zapisywać wszystkie cudowne chwile, o których nie chcę zapomnieć. Chcę zapisywać wszystkie moje przemyślenia, bo ostatnio bardzo dużo myślę, chyba nawet przesadzam. Chcę z każdego dnia wyciągać jakieś nauki. I przede wszystkim chcę zobaczyć jak zmieni mnie rok 2014. Sporo tych rzeczy, dlatego postanowiłam założyć dziennik, w którym będę pisała codziennie. Nie muszą to być długie elaboraty. Może to być nawet jedno zdanie, ale takie, które przekaże to co mam w głowie i w sercu, albo takie, które będzie streszczeniem całego dnia.

Kiedyś prowadziłam pamiętnik. Pierwszy wpis miał miejsce 22 września 2006 r. a ostatni wpis 21 sierpnia 2012 r. Sześć lat zawartych w dwóch zeszytach- coś pięknego. Od ostatniego zapisku przecież tyle rzeczy się wydarzyło. Teraz powiedziałam sobie "DOSYĆ z brakiem systematyczności! Chcę mieć każdy dzień opisany na papierze!" Czasami nie chcę dzielić się z pierwszą lepszą osobą moimi problemami, nie chcę zawracać znajomym głowy moim życiem, dlatego dziennik będzie bardzo dobrym pomysłem.

Swój dziennik postanowiłam zrobić sama. A właściwie to sama go ozdobić. Przygotowałam sobie tekst na komputerze, na pięknym tle w róże. Oczywiście tekst zachęcający mnie do codziennego pisania! Poszłam do sklepu i wydrukowałam to na papierze fotograficznym, żeby ładniej wyglądało i dłużej przetrwało. Zeszyt jest teraz taki "mój". Podoba mi się, jak różowy kolor współgra z kolorem zeszytu. Już od tygodnia prowadzę dziennik. Życzcie mi powodzenia! :)


A wy prowadzicie dziennik lub pamiętnik?
♥ iks pe

9 komentarze:

 1. prowadzę od końca 6 klasy podstawówki (teraz jestem w 2 klasie liceum) - fajnie jest czasem coś powspominać.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja piszę już od pięciu lat i niesamowicie się czyta pierwsze wpisy! Widzę, jak bardzo zmienił się mój sposób myślenia, pisania, mam inne wartości. :) Po prostu magia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie prowadzę niczego takiego... Kiedyś pisałam pamiętnik, ale to było dawno, dawno temu ;)

  dziennik-zuuzu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do pisania nawet, wtedy kiedy jest źle... zazwyczaj wtedy właśnie się pisać chce najwięcej! Niestety, w trakcie szczęśliwych momentów jesteśmy zazwyczaj mało refleksyjni, więc nie chce się pisać ;p. Aczkolwiek warto się do tego zmuszać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzienniki to świetna sprawa! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie kupiłaś ten dziennik i czy ma kartki w kratkę czy w linię?

  girlyflower.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam twojego bloga regularnie, przez ten wpis także zmusilam się do założenia dziennika, nowo kupiony już. czeka na pierwszy wpis :)

  OdpowiedzUsuń

 

Blogger news

FBlinklinkTwitter

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

Translate