#4 PHOTO DAIRY: Grand Central Terminal


Myślę, że tego miejsca przedstawiać Wam nie muszę. Pewnie kojarzycie je z filmów lub seriali, Dzisiaj mam dla was zdjęcia Grand Central Terminal. Na tej stacji wysiadam za każdym razem gdy jade do Nowego Jorku i zawsze zachwyca mnie tak samo, Ma ona coś w sobie, nie wiem czy zdjęcia to oddają, ale być tam na zywo to coś cudownego! 
Jest ona tak olbrzymia, że każdego zakątku na pewno nie widziałam. Stacja ta liczy sobie ponad 100 lat! Jest to raczej terminal niż stacja, bo pociągi kończą tutaj swoją trasę.

"Ktoś, kto wysiada z pociągu i z podziemnego peronu kieruje się na górę, do hallu głównego, nie może się oprzeć wrażeniu: przybył do metropolii, która znajdować się musi w centrum wszechświata. Wrażenie potęguje turkusowe sklepienie ozdobione konstelacjami złocistych gwiazd; piękne proporcje i światło - ogromne okna, otwarta przestrzeń. Mimowolnie wstrzymuję oddech. Przez kilka chwil mam poczucie, że wszystko w owym wszechświecie jest na swoim miejscu, że jest piękny, logiczny, uporządkowany. Odczuwam zachwyt i radość, że jestem jego cząstką. Podarowano mi piękną chwilę dnia." Tekst pochodzi z magazynu "Kontynenty".

24 komentarze:

 1. Śliczne zdj kocham cię :*** może zrobisz filmik z Sara. I o życiu w Ameryce :) ?


  Zapraszam do mnie
  liloo262.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcia!
  http://marrie-blog.blogspot.com/2015/09/kilka-porad-na-jesien.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne miejsce :)

  http://dejli-dejli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie! Ja osobiście byłam tylko w Chicago i również gorąco Ci polecam. Od jakiegoś czasu śledzę Cię na snapie i nie masz pojęcia jak zazdroszczę Ci takiego życia. Sama postanowiłam po maturze wyjechać jako au pair, jeszcze zanim trafiłam na Twój kanał na yt, ale przeraża mnie sam fakt podróży, mnóstwo papierkowej roboty i nauka w Stanach. Szczerze Cię podziwiam!

  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie tam jest, chce tam być:<
  nataa-liiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. to chyba była twoja najlepsza decyzja z tego co widzę, że się dobrze bawisz :)

  natuuuu-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej! Na snapie mówiłaś, że możemy pisać o czym chcielibyśmy czytać, więc jako że w lipcu (chyba?) sama wybieram się do USA, to chciałam zapytać jak tak faktycznie wygląda codzienna opieka nad dziećmi. Na snapie widzę, że rano je zawozisz do szkoły i czasami siedzisz z nimi na jakiś zajęciach sportowych albo z nimi rozmawiasz, a tak oprócz tego to bawisz się z nimi/pomagasz w nauce/gotujesz im codziennie czy coś takiego? (:

  + chciałam dodać, że uwielbiam Twoje snapy i zawsze na nie niecierpliwie czekam :D

  (<3)

  OdpowiedzUsuń

 

Blogger news

FBlinklinkTwitter

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

Translate