My first tattoo #2


W tym wpisie napiszę jak to wszystko wyglądało z całą moją tatuażową decyzją, w kolejnej notce pokażę wam mój tatuaż, a ostatni wpis będzie poświęcony odpowiedziom na wasze komentarze :)
Tak więc wszystko zaczęło się już bardzo dawno temu, kiedy to byłam w ostatniej klasie gimnazjum i ten rodzaj dość specyficznej sztuki bardzo mi się spodobał. Mogłam godzinami oglądać tatuaże. Do dzisiaj mam folder z kilkoma najlepszymi pomysłami oraz taki z najbardziej ekstrawaganckimi dziarami. Dopiero w pierwszej technikum odważyłam się zapytać mamę czy mogłabym sobie coś wytatuować. Jej odpowiedź brzmiała "tak". Szczerze? Bardzo się zdziwiłam, bo przecież to jest tatuaż, do tego na całe życie! No dobra- mama nie ma nic przeciwko, więc co? Poleciła mi dobrego tatuażystę i zaczęło się poszukiwanie wzoru. Od początku wiedziałam, że będzie to napis. Jednak szukałam, zmieniałam co chwilę swoje decyzje, aż w końcu doszłam do wniosku, że to jeszcze nie ten czas. Będąc w drugiej klasie technikum był taki moment, że byłam przekonana na sto procent, że zapiszę się, ale jednak coś mnie przed tym powstrzymywało i to wcale nie był stres czy lęk, po prostu czułam, że to jeszcze nie jest odpowiedni czas.

W końcu wyszło tak, że swój pierwszy tatuaż zrobiłam 10 grudnia 2013 roku. Całkiem spontanicznie, choć wzór nie został wybrany na szybko ani przypadkowo, broń Boże! A wyglądał to tak, że miałam (i nadal mam) wizytę u pewnego tatuażysty dopiero na maj, jednak czekanie nie dawało mi spokoju! A jakoś tak tydzień przed tym 10 grudnia moja koleżanka robiła tatuaż (u innego tatuażysty niż jestem zapisana), więc pojechałam do niej w celu dotrzymania towarzystwa i z głupoty zapytałam się o najbliższy wolny termin. Miał być na początku nowego roku, ale jakaś dziewczyna zrezygnowała, więc ja weszłam na jej miejsce. Nie miałam żadnych wahań co chcę zrobić,  bo wiedziałam już od jakiegoś czasu co chcę sobie wytatuować. Druga sprawa jest taka, że pierwszy tatuaż miał być inny, większy, dłuższy i przede wszystkim w innym miejscu, jednak na sam początek chciałam coś mniej rzucającego się w oczy, więc sentencja, którą chciałam sobie wytatuować została skrócona do minimum, ale przekazuje praktycznie to samo. A co mówi mój tatuaż dowiecie się w kolejnym wpisie :)
 ♥ iks pe

(zdjęcia: źródło galeria google)

16 komentarze:

 1. ja jeszcze jestem na etapie "wiem, że chcę tatuaż, mam pozwolenie, ale ciągle zmieniam koncepcję i coś w środku mnie jeszcze mnie powstrzymuje. nie naciskam na siebie, nie zmuszam się, chociaż bardzo chcę ten tatuaż. czekam, aż będzie ''mój czas'' :)

  bardzo wyczekiwana przeze mnie notka. pozdrawiam w ten chłodny wieczór!

  OdpowiedzUsuń
 2. pokazuj tatuaż ! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem bardzo ciekawa,
  co mówi twój tatuaż :)
  bardzo mi się podobają tatuaże z napisami <3

  zapraszam do mnie:
  burgunychocolate.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. ''jednak na sam początek chciałam coś mniej rzucającego się w oczy'' :O przeciez Twoj tatuaz z tego co ostatnio pokazalas jest ogromny !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ej super, zadroszczę *.* Po skończeniu 18 lat chciałabym sobie zrobić tatuaż związany z muzyką ;)

  http://tasiablogg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. skąd się wziął pomysł na taką sentencję?

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz kolejne pomysły na tatuaże?

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo boli zrobienie takiego tatuażu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Żałujesz że go zrobiłaś?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie bardzo podobają się tatuaże u innych aczkolwiek sobie nigdy bym sobie go nie zrobiła ze względu na problem ze znalezieniem pracy, w niektórych zawodach :))<3

  delmiau.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Twój tatuaż właśnie bardzo rzuca się w oczy!! To twoja poprzednia wersja chyba byłaby już n całą rękę ;o Robisz kolejny?

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurczę, zazdroszczę Ci tatuażu i czekam na jego zdjęcie! ;) Też bym chciała jakiś napis albo piórko ale chyba się nie odważę.. Kiedyś jak powiedziałam mamie to ona była na nie, no ale w końcu jestem dorosła i mogę sama decydować ale na razie mam jakieś obawy. ;p

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne tatuaże *____*

  http://ilona8922.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. będzie kolejny tatuaż, w maju? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ja nadal jestem rozdarta niby bym chciała, ale zawsze jakieś "ale". Dlatego zazdroszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo podoba mi sie twój tatuaż

  OdpowiedzUsuń

 

Blogger news

FBlinklinkTwitter

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

Translate