Trzytygodniowe staże w NiemczechWiele z was było ciekawych co takiego robiłam na stażu i na czym to wszystko polegało. Zacznę może od tego, że zanim znalazłam się tutaj musiałam uczestniczyć w kilku dodatkowych zajęciach takich jak lekcje języka niemieckiego, zajęcia kulturowe oraz integracyjne. Jak widać było warto. Staż organizowała jedna z nauczycielek i z tego co wiem to musiała trochę się wysilić, aby geodeci mogli pojechać, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. Prócz naszego zawodu z naszej szkoły pojechali jeszcze budowlańcy, informatycy oraz mechatronicy. Geodeci, budowlańcy i informatycy pracowali na terenie ośrodka, zaś mechatronice musieli dojeżdżać do pracy. 


Pierwszy dzień pracy minął nam na zapoznaniu się z terenem, bo chyba nie do końca znali nasze możliwości, bo dali nam tylko trzy ruletki i powiedzieli, że mamy im pomierzyć teren. Zrobiliśmy wielkie oczy po czym spisaliśmy listę rzeczy, które potrzebujemy. Oczy im o mało nie wyskoczyły z orbit (:D), ale można powiedzieć, że to było bardzo pozytywnym sensie, bo pokazaliśmy się od dobrej strony pod takim względem, że wiemy co robimy.
Drugiego dnia przewieźli nam część instrumentów, więc trochę się z nimi zapoznaliśmy, bo wcześniej nie mieliśmy styczności z takimi urządzeniami pomiarowymi. W porównaniu do tego co mieliśmy w szkole to niebo a ziemia jeśli chodzi o dokładność pomiaru. 
Trzeciego dnia przeszliśmy szkolenie z zakresu posługiwania się GPS’em oraz komputerem, który został podłączony do tachimetru i od razu tworzył nam mapkę. Sto razy mniej roboty niż na naszych zajęciach terenowych, gdzie wszystko robimy małymi kroczkami a tutaj raz dwa trzy i gotowe :D 

Prócz rzeczy, które potrafiliśmy dostaliśmy również takie zadania jak wyznaczenie spadku i kontrolowanie go. My zrobiliśmy to oczywiście swoim sposobem, tak jak byśmy zrobili to w szkole a tutaj wystarczyłby tylko niwelator laserowy. Praca przyśpieszona o 100% i przynamniej mieliśmy styczność z takim instrumentem- fajna sprawa.

Miłe było również to, że bardzo nam ufali i to dosłownie. Powierzyli nam swoje cały zaufanie. Naszym mentorem był elektryk, który o geodezji nic nie wiedział, więc nawet nie miał co sprawdzać czy dobrze cokolwiek robimy, więc można powiedzieć, że zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę, ale daliśmy sobie radę :) Pogoda nie zawsze była idealna i nie zawsze sprzyjał pracom w terenie. Wtedy ubieraliśmy nasze kurczakowi pelerynki i próbowaliśmy znaleźć sobie jakąś prace, aby bezsensownie nie siedzieć. Czasami kończyło się na tym, że ostateczną rzeczą jaką mogliśmy robić to gra w państwa-miasta, ale ciiiii :DMam nadzieję, że spodobał wam się taki wpis :)

Widzimy się w kolejnym poście,
Buziaki :*

5 komentarze:

 1. Jaki filmik? To chyba raczej jest post/ wpis. Poza tym twoja skladnia pozostawia wiele do zyczenia. Przydalyby ci sie jakies warsztaty z jezyka polskiego, a nie zajecia w terenie. Moze lepiej zajmij sie nagrywaniem filmikow o zakupach, nowych ciuszkach i kosmetykach bo glebsze przemyslenia i wypowiedzi srednio ci wychodza. Jasnych przyklad tego, czego ucza w technikach. A potem tacy ludzie chca isc na studia i zanizaja poziom szkolnictwa... Heh

  OdpowiedzUsuń
 2. "Mam nadzieję, że spodobał wam się taki filmik" jaki filmik ? :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno było super :)
  nataa-liiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

 

Blogger news

FBlinklinkTwitter

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

Translate